Mourinho il DISTRUGE pe Wenger la meciul 1000 al acestuia! Salah a dat primul sau gol la Chelsea! Chelsea 6-0 Arsenal

Jose Mourinho Anglia
Data publicarii: Sambata 22 Martie 2014, 16:36
Data actualizarii: Sambata 22 Martie 2014, 18:38

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Mourinho o distruge pe Arsenal. Eto'o, Hazard, Oscar de doua ori, Salah si Schurrle au inscris pentru echipa portughezului.

Echipele de start:
Chelsea: Cech, Ivanovic, Terry, Cahill, Azpilicueta, Matic, Luiz, Schurrle, Oscar, Hazard, Eto'o.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski, Giroud.

LIVETEXT

min 71 GOOOL Chelsea! Salah scapa singur cu portarul si inscrie primul gol pentru Chelsea

min 66 GOOOL Chelsea! Oscar reuseste dubla cu un sut de la marginea careului

min 42 GOOOL Chelsea! Oscar inscrie dupa o pasa perfecta a lui Torres! Jucatorii lui Arsenal nu inteleg ce se intampla

min 16 Faza incredibila in minutul 16. Oxlade-Chamberlain respinge cu mana mingea care se duce spre poarta. Dupa ce se consulta cu asistenul, arbiturl acorda penalty, dar ii arata cartonasul rosu lui Gibbs. Hazard inscire din penalty, iar scorul este 3-0

min 10 Mourninho este obligat sa faca prima schimbare. Eto'o este inlocuit cu Torres din cauza unei accidentari

min 7 Meci nebun la Londra! In minutul 7 este deja 2-0 dupa reusita lui Schurrle!

min 5 GOOOOL Chelsea! Eto'o deschide scorul pe Stamford Bridge cu un sut superb la coltul lung.