Modul total neașteptat prin care Erik ten Hag i-a 'pedepsit' pe jucători după înfrângerea dramatică cu Manchester City

Erik ten Hag Manchester City Manchester United Anglia Erik ten Hag, antrenor Manchester United/sursa foto: Getty
Data publicarii: Marti 31 Octombrie 2023, 20:25
Data actualizarii: Marti 31 Octombrie 2023, 20:30

Manchester City a câştigat duminică, în deplasare, derbyul cu Manchester United, impunându-se cu scorul de 3-0, în etapa a zecea din Premier League.

Manchester City a dominat meciul de pe Old Trafford şi a deschis scorul dintr-un penalty transformat de Erling Haaland, în minutul 26.

Imediat după pauză, Bernardo Silva a centrat perfect pentru lovitura de cap a norvegianului, care l-a învins din nou pe Andre Onana. Phil Foden a închis tabela în minutul 80, din pasa lui Erling Haaland, iar Manchester City s-a impus cu 3-0.

Erling Haaland conduce în clasamentul golgheterilor, cu 11 reuşite, iar echipa lui Pep Guardiola este pe locul trei, cu 24 de puncte, la egalitate de puncte cu Arsenal – ocupanta locului secund şi cu două puncte mai puţin decât liderul Tottenham.

Ce le-a făcut Erig ten Hag jucătorilor lui United

Publicația The Sun a dezvăluit că tehnicianul "diavolilor roșii" a ales o variantă neșteptată pentru a-și 'pedepsi' jucătorii după înfrângerea drastică cu Manchester City.

La finalul partidei, Erik ten Hag, dezamăgit și furios din cauza felului în care a evoluat echipa, le-a cerut fotbaliștilor să rămână pe culoar în liniște, pentru a asculta cum se bucură jucătorii lui Manchester City.

În plus, tehnicianul le-a anulat ziua liberă pregătită după confruntarea din campionat.