Manchester United Erik ten Hag Manchester United - Brentford Ronaldo Anglia
Data publicarii: Sambata 13 August 2022, 21:25
Data actualizarii: Sambata 13 August 2022, 23:42

Manchester United a pierdut cu 4-0 pe teren advers împotriva lui Brentford.

Trupa lui Erik ten Hag a fost îngenunchiată pe Stadionul Comunitar Brenford din Londra. Cu Ronaldo, Rashford și Eriksen trimiși în primul unsprezece, United a încasat patru goluri în doar 35 de minute!

Dasilva a deblocat tabela în minutul 10, Jensen a majorat în minutul 18, Mee a făcut 3-0 în minutul 30, iar Mbeumo a închis tabela la 4-0 în minutul 35. "Diavolii roșii" se află la al doilea eșec în startul campionatului și se situează în subsolul clasamentului, chiar pe ultima poziție.

Statisticile în Brentford - Manchester United

Potrivit statisticilor FlashScore, posesia a fost de partea trupei lui Ten Hag. 70% - 30% au fost procentele. Ocaziile de gol s-au diversificat, însă United a fost cu o idee în fața lui Brentford, 15 - 13. În ce privește șuturile pe poartă, gazdele au fost categorice cu șapte, în defavoarea formației oaspete, care au avut patru.