manchester city - bournemouth Bournemouth Manchester City Anglia Kevin De Bruyne
Data publicarii: Sambata 13 August 2022, 19:14
Data actualizarii: Sambata 13 August 2022, 19:15

Manchester City a câștigat categoric meciul cu Bournemouth din a doua etapă din Premier League, scor 4-0.

În minutul 19, Erling Haaland a pasat perfect către Gundogan, dar a înscris din poziție ideală, din interiorul careului. Kevin De Bruyne a ieșit la rampă 12 minute mai târziu, cu un gol superb, marcat cu exteriorul după o acțiune individuală.

• Pep Guardiola

Manchester City, victorie clară cu Bournemouth! De Bruyne a fost omul meciului

Același Kevin De Bruyne a pasat excelent pentru reușita lui Foden din minutul 37. ”Cetățenii” au intrat la cabine cu un avantaj liniștitor, dar nu au lăsat-o ”mai moale” nici după pauză.

Scorul final, 4-0, a fost stabilit de autogolul lui Lerma din minutul 79, iar Manchester City se poate bucura de prima poziție, chiar dacă este la egalitate de puncte cu Arsenal.

”Cetățenii” au un golaveraj superior, cu șase goluri marcate și zero primite, după primele două etape. În următoarea rundă, echipa lui Pep Guardiola se va deplasa pe terenul celor de la Newcastle.