VIDEO EXCLUSIV Luton - Manchester City 2-6 | Opt goluri, trei marcatori. Meciul a fost în direct pe Pro Arena & VOYO

Manchester City Coventry City FA Cup luton town Pep Guardiola Anglia
Data publicarii: Marti 27 Februarie 2024, 23:54
Data actualizarii: Marti 27 Februarie 2024, 23:56

Campioana Angliei și a Europei este și deținătoarea Cupei Angliei, după un sezon 2022-2023 fantastic pentru echipa lui Pep Guardiola.

Luton - Manchester City 2-6

FINAL!

Min. 72 GOOOL Manchester City! Kovacic își trece numele pe tabela de marcaj.

Min. 58 GOOOL Manchester City! Haaland face ”manita”.

Min. 55 GOOOL Manchester City! Haaland marchează al patrulea gol.

Min. 52 GOOOL Luton! Clark realizează ”dubla”.

Min. 46 Partea a doua începe acum.

PAUZĂ!

Min. 45 GOOOL Luton! Clark micșorează diferența.

Min. 41 GOOOL Manchester City! Haaland face ”tripla”.

Min. 18 GOOOL Manchester City! Erling Haaland realizează ”dubla”.

Min. 4 GOOOL Manchester City! Erling Haaland deschide scorul.

Min. 1 Start de meci.

Echipele de start

• Luton: Krul - Barkley, Bell, Burke, Chong, Clark, Doughty, Mengi, Morris, Ogbene, Woodrow
  • Manchester City: Ortega, Akanji, Ake, De Bruyne, Grealish, Haaland, Kovacic, Nunes, Silva, Stones, Walker

știre inițială

Luton Town - Manchester City din runda a cincea a FA Cup este transmis în direct pe Pro Arena și VOYO de la ora 22:00.

Câștigătoarea se va califica în sferturile de finală ale Cupei Angliei, unde deținătoarea en-titre a trofeului este echipa lui Pep Guardiola, în același timp campioană în Premier League și câștigătoarea Champions League în sezonul precedent.

Luton Town nu a obținut vreo victorie în această lună, după nebunia 4-4 cu Newcastle din Premier League urmând trei eșecuri, tot în campionat, 1-3 cu Sheffield United, 1-2 cu Manchester United și 1-4 cu Liverpool.

Coventry City - Maidstone United 5-0, show total în FA Cup!

Coventry City - Maidstone United 5-0, meci din turul al cincilea din FA Cup, a fost LIVE luni seara pe Pro Arena și VOYO.

Ellis Sims, cu un hat-trick rapid în prima repriză (9, 14 și 35) și dubla lui Fabio Tavares din final (88 și 90+1) au consfințit victoria clară a gazdelor din Championship, calificate astfel în sferturile de finală ale Cupei Angliei.