VIDEO EXCLUSIV Coventry City - Maidstone United 5-0, show total în FA Cup! Calificare în sferturi după un hat-trick în debut și o dublă pe final

Coventry City Ellis Sims FA Cup Fabio Tavares Maidstone United Anglia
Data publicarii: Marti 27 Februarie 2024, 09:34
Data actualizarii: Marti 27 Februarie 2024, 09:34

Partida din turul al cincilea al Cupei Angliei a fost LIVE pe Pro Arena și VOYO.

Coventry City - Maidstone United 5-0, meci din turul al cincilea din FA Cup, a fost LIVE luni seara pe Pro Arena și VOYO.

Ellis Sims, cu un hat-trick rapid în prima repriză (9, 14 și 35) și dubla lui Fabio Tavares din final (88 și 90+1) au consfințit victoria clară a gazdelor, locul 9 în Championship, asupra vizitatorilor din National League South, liga a șasea din Anglia.

26.857 de spectatori au fost prezenți pe Coventry Building Society Arena și ”The Sky Blues” sunt în sferturile de finală ale Cupei Angliei!

Rezumatul partidei Coventry City - Maidstone United 5-0