Liverpool, cu un pas mai aproape de titlu în Premier League. Presiune pentru Arsenal și Manchester City

Liverpool Arsenal Manchester City Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 31 Martie 2024, 17:54
Data actualizarii: Duminica 31 Martie 2024, 18:13

Liverpool a obținut o nouă victorie în Premier League și a făcut un pas important în cursa pentru titlul de campioană.

Formația antrenată de Jurgen Klopp s-a impus pe teren propriu, scor 2-1, în fața celor de la Brighton, într-un meci contând pentru etapa a 30-a din competiția internă.

Scorul a fost deschis de oaspeți, prin Welbeck, încă din minutul 2. Luis Diaz a restabilit egalitatea în minutul 27, iar Mo Salah a stabilit scorul final, în minutul 65.

În urma acestui rezultat, Liverpool este lider în Premier League, cu 67 de puncte și are un avans de trei, respectiv patru puncte față de Arsenal și Manchester City, care se întâlnesc în meci direct.