VIDEO Leeds - Cardiff, 5-2, a fost LIVE pe Pro Arena & VOYO. Show total în FA Cup cu nu mai puțin de șapte goluri marcate

Leeds United cardiff city FA Cup Anglia
Data publicarii: Miercuri 18 Ianuarie 2023, 23:40
Data actualizarii: Miercuri 18 Ianuarie 2023, 23:55

Leeds a trecut de Cardiff în runda a treia din FA Cup, cea mai veche competiție din fotbal.

Din articol

Leeds - Cardiff 5-2

Min. 90+4: Final.

Min. 90+3: GOOOOL Cardiff! Robinson înscrie din nou.

Min. 84: GOOOOL Cardiff! Oaspeții reduc din diferență grație reușitei lui Robinson, dar prea târziu să mai poată facă ceva!

Min. 76: GOOOOOL Leeds! Bamford realizează „dubla” la doar cinci minute după ce a înscris primul gol.

Min. 71: GOOOOOL Leeds! Bamford se impune și el pe tabela de marcaj! Gazdele sunt sigure de calificarea în următoarea rundă din FA Cup.

Min. 46: Partea a doua începe acum.

Min. 45: Pauză.

Min. 37: GOOOOL Leeds! Gnonto realizează „dubla”. Apărarea lui Cardiff este debusolată complet. Gazdele nu le oferă nicio șansă oaspeților.

Min. 34: GOOOOOL Leeds! Rodrigo majorează diferența după ce îl învinge fără nicio problemă pe Alnwick. Gazdele duc scorul la 2-0 înainte de pauză.

Min. 20: Gnonto primește o centrare perfectă, dar ratează incredibil!

Min. 1: GOOOOL Leeds! Gnonto deschide scorul cu un șut acrobatic după doar câteva secunde de joc! Oaspeții pornesc cu handicap încă din primul minut al partidei.

Min. 1: Arbitrul fluieră startul meciului.

Echipele de start!

• Leeds: Meslier - Kristensen, Llorente, Wober, Firpo - Roca, Adams - Harrison, Greenwood, Gnonto - Rodrigo
  • Cardiff: Alnwick - Sang, Nelson, Simpson, Bagan - Sawyers - Harris, Rinomhota, Ojo, Colwill - Etete

știre inițială

Leeds United (locul 14 în Premier League) și Cardiff City (locul 21 din 24 de echipe în Championship) se întâlnesc astăzi, de la ora 21:45, în runda a treia din FA Cup, meci transmis în direct de PRO ARENA și VOYO.

Este din nou vorba despre o rejucare în cea mai veche competiție fotbalistică din lume, așa cum a fost Wolverhampton - Liverpool 0-1 de ieri, pentru că în primul meci Leeds și Cardiff au remizat în Țara Galilor.

A fost 2-2 pe 8 ianuarie pe ”Cardiff City Stadium”, cu un gol egalizator al lui Leeds venit tocmai în minutul 90+3, după ce gazdele aveau 2-0 după jumătate de oră!