FOTO ȘI VIDEO În timp ce FCSB a pierdut la Constanța, West Ham a remizat cu una dintre cele mai bune echipe din Premier League

west ham - tottenham FCSB West Ham Anglia
Data publicarii: Joi 01 Septembrie 2022, 10:29
Data actualizarii: Joi 01 Septembrie 2022, 10:29

West Ham a remizat cu Tottenham în etapa a 5-a din Premier League, scor 1-1, după ce în etapa precedentă a învins-o pe Aston Villa, scor 1-0.

Adversara FCSB-ului a fost condusă la pauză în derby-ul londonez cu Tottenham. Kehrer și-a băgat mingea în propria poartă după o pasă trimisă de Harry Kane în careu către Son.

West Ham, egal cu Tottenham în Premier League

”Ciocănarii” au egalat după pauză prin Tomas Soucek, care a expediat o ”torpila” din șase metri, fără nicio șansă pentru Hugo Lloris.

S-a terminat 1-1, iar West Ham se pregătește de următorul meci din Premier League, cu Chelsea, ultimul examen înainte de meciul cu FCSB din grupele Conference League, care va fi pe 8 septembrie, de la ora 22:00.

• West Ham este pe locul 14 în Premier League, cu patru puncte.

FCSB a fost repartizată în grupa B, alături de West Ham, Anderlecht și Silkeborg. Echipa lui Nicolae Dică va avea un start de foc, cu o deplasare la Londra, urmată de meciul de pe teren propriu cu formația belgiană. Partidele cu danezii sunt programate în rundele 3 și 4.

Meciurile din Conference League, acolo unde România este reprezentată de FCSB și CFR Cluj, dar și cele din Europa League vor putea fi urmărite ÎN DIRECT pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO.