VIDEO I se poate întâmpla și lui Salah! Starul de la Liverpool a ratat un penalty: formația lui Klopp, încă un pas greșit în campionat

Liverpool Mo Salah Premier League Anglia
Data publicarii: Miercuri 29 Decembrie 2021, 10:12
Data actualizarii: Miercuri 29 Decembrie 2021, 10:35

Liverpool a bifat o nouă înfrângere în Premier League și s-a depărtat de liderul din campionat, Manchester City.

Formația antrenată de Jurgen Klopp a pierdut, în deplasare, scor 0-1 în fața celor de la Leicester, singurul gol al partidei fiind marcat de Lookman, în minutul 59.

La începutul partidei, în minutul 16, Livepool a beneficiat de o lovitură de la 11 m, apărată de Kasper Schmeichel în fața starului Mo Salah.

Este primul penalty pe care egipteanul îl ratează în Premier League, după 15 lovituri de pedeapsă consecutive pe care le-a fructificat.

După acest insucces, Livepool a rămas pe poziția secundă în campionat, cu 41 de puncte, la egalitate cu Chelsea. Pe primul loc se află Manchester City, cu 47 de puncte, cu cinci victorii consecutive în ultimele cinci etape.