Gary Neville, 'atac cu talpa' la adresa lui Bruno Fernandes. Ce l-a nemulțumit

Liverpool - Manchester United Bruno Fernandes Gary Neville Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 05 Martie 2023, 21:21
Data actualizarii: Duminica 05 Martie 2023, 21:24

Manchester United a pierdut cu Liverpool, scor 0-7, pe Anfield.

„Diavolii roșii” au început bine meciul, cu ocazii periculoase la poarta lui Alisson, însă, în cele din urmă, Liverpool a fost echipa care a înscris de șapte ori și a obținut cele trei puncte, esențiale, de altfel, în lupta pentru un loc în TOP4.

Legenda lui Manchester United, Gary Neville, a vorbit despre Bruno Fernandes după măcelul de pe Anfield. Fostul fundaș a evidențiat evoluția slabă pe care a avut-o internaționalul, ironizându-l pe alocuri.

„Bruno Fernandes stă la mijlocul terenului cu mâinile ridicate și spune 'de ce nu sunt eu schimbat?' Sincer! Comportamentul său din repriza secundă e o rușine”, a spus Gary Neville, potrivit Sky Sports.

Eșecul cu 0-7 este cea mai mare înfrângere din istoria celor de la Manchester United suferită împotriva lui Liverpool. De altfel, și una dintre cele mai mari partide pierdute all-time.

Liverpool a 'spulberat-o' pe Manchester United! Elevii lui Klopp au înscris de șapte ori pe Anfield

Liverpool a uitat atât eșecul din tur (1-2), cât și înfrângerea usturătoare cu Real Madrid in Champions League (2-5) când a venit rejucarea cu Manchester United din Premier League. „Cormoranii” au înscris de șapte ori și au obținut trei puncte esențiale în lupta pentru TOP4.

Cody Gakpo a pornit recitalul pe Anfield, în minutul 43, iar imediat după ce arbitrul a fluierat startul reprizei secunde, Darwin Nunez a majorat diferența în minutul 47. Gakpo și-a mai trecut în cont o reușită în minutul 50, iar scorul era deja 3-0 pentru Liverpool.

„Cormoranii” nu s-au oprit aici. Mohamed Salah și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj (66', 83'), iar Darwin Nunez a realizat „dubla”, în minutul 75. Roberto Firmino a încheiat recitalul în minutul 88.