Edinson Cavani, demolat de fanii lui Manchester United după eliminarea din FA Cup. Motivul pentru care i-a înfuriat

Edinson Cavani Manchester United ralf rangnick Anglia
Data publicarii: Sambata 05 Februarie 2022, 22:50
Data actualizarii: Sambata 05 Februarie 2022, 22:55

Ralf Rangnick nu s-a putut baza pe serviciile lui Edinson Cavani în meciul din FA Cup, pierdut în fața celor de la Middlesbrough.

Tehnicianul celor de la Manchester United a confirmat faptul că uruguayanul a cerut câteva zile libere în plus, după meciurile jucate de naționala sa în preliminariile pentru Cupa Mondială din 2022.

"Cavani se va întoarce în week-end. M-a contactat să mă întrebe dacă mai poate rămâne două zile acasă", a declarat antrenorul.

Fanii nu au fost încântați de comportamentul fotbalistului și nu au întârziat să comenteze pe rețelele de socializare despre acest subiect.

"Arată dispreț față de club", "O altă pierdere de timp cu un jucător care câștigă un salariu cu șase cifre", "Cavani întotdeauna își prelungește plecările, m-am săturat de asta" sunt doar câteva dintre mesajele apărute pe contul de Twitter.

Manchester United 1-1 Middlesbrough (7-8 d.p.)

Middlesbrough se califică în optimile de finală ale FA Cup după ce a eliminat-o pe Manchester United, chiar pe Old Trafford. „Diavolii roșii” au început meciul în forță, însă Cristiano Ronaldo a ratat un penalty în minutul 20. Jadon Sancho a reușit să o ducă însă pe United în avantaj, cu un gol marcat în minutul 25, stabilind și rezultatul la pauză.

Oaspeții au revenit în forță de la vestiare, iar în minutul 64, Crooks a reușit să egaleze, iar golul a fost validat cu ajutorul VAR, după o fază controversată. Watmore, cel care i-a centrat lui Crooks a preluat balonul cu mâna, însă noile reglementări au dus la validarea reușitei. Meciul s-a disputat până la loviturile de departajare, iar jucătorii celor două echipe au mers cap la cap până la scorul de 8-7 pentru oaspeți, când Elanga a ratat.