DEZASTRU United! Alex Ferguson a privit din tribune cum ii este distrusa mostenirea! Record negativ uluitor dupa 22 de ani stabilit de David Moyes! VIDEO

Manchester United David Moyes Sir Alex Ferguson Anglia
Data publicarii: Miercuri 08 Ianuarie 2014, 08:48
Data actualizarii: Miercuri 08 Ianuarie 2014, 10:00

Manchester United e aproape de a rata inca un trofeu in acest sezon dupa ce a pierdut in turul semifinalelor Cupei Ligii Angliei - Sunderland a invins-o cu 2-1! La final, David Moyes a criticat dur arbitrajul

David Moyes trece prin momente extrem de dificile la Manchester United! In 2014, campioana Angliei a pierdut toate cele 3 meciuri cu acelasi scor, 1-2. Este pentru prima data cand United pierde 3 meciuri intr-o saptamana din 1992 incoace!

Ultimele 2 infrangeri au fost cu atat mai dificil de digerat cu cat au insemnat eliminarea din Cupa Angliei si pierderea turului semifinalelor Cupa Ligii Angliei! Ultima de aseara cu Sunderland a avut loc in semifinalele competitiei. Scorul a fost deschis dupa autogolul lui Ryan Giggs din prelungirile primei reprize, capitanul Vidic egaland imediat dupa pauza.

Un penalty controversat i-a adus victoria lui Sunderland - Fabio Borini, jucator imprumutat de la Liverpool, a transformat impecabil. La final, Moyes a pus tunurile pe arbitru pentru faza de la penalty: "Dupa primele 15 minute consideram ca jucam foarte bine. Ne-am aparat apoi teribil la o lovitura libera, dar cum de a acordat arbitrul acea lovitura libera ma depaseste. Pur si simplu nu vad infractiunea. Iar penalty-ul? Am avut un jucator avertizat pentru simulare dupa o astfel de faza cu Tottenham. Arbitrul se afla in pozitia perfecta insa i-a dat credit tusierului care nu putea sa vada faza de Evra. In situatia asta ne aflam acum. Prestatia a fost buna dar nu am cules roadele.

Am experienta si simt ca suntem aproape sa intoarcem situatia. Simt ca suntem aproape sa intoarcem situatia" a declarat David Moyes dupa meci.

5.000 de fani ai lui Man United l-au sprijinit pe David Moyes la aceasta partida strigand: "Cu totii il sprijinim pe Moyes". Insa din ce in ce mai multi fani ai "diavolilor" ii cer lui Alex Ferguson sa revina la echipa, fostul manager al lui Man United fiind in tribune si la aceasta partida.