VIDEO Dezastru pentru United! "Diavolii roșii", umiliți de Watford: e a patra înfrângere din cinci meciuri în Premier League

Manchester United Premier League Watford Anglia
Data publicarii: Sambata 20 Noiembrie 2021, 18:50
Data actualizarii: Sambata 20 Noiembrie 2021, 19:39

Dezastrul continuă pentru Manchester United în Premier League. Formația antrenată de Ole Gunnar Solskjaer a pierdut al patrulea meci din ultimele cinci.

Manchester United a pierdut, scor 1-4, cu Watford, iar "diavolii roșii" au bifat cel de-al patrulea eșec din campionat, în ultimele cinci partide.

După această înfrângere, Manchester United a rămas pe locul șapte în Premier League, cu 17 puncte din 12 etape, în timp ce Watford a urcat pe poziția a 16-a, cu 13 puncte, depărtându-se de zona retrogradării.

Golurile partidei au fost marcate de King, Sarr în prima repriză, iar Pedro și Dennis au amplificat umilința pentru Manchester United în minutele de prelungire, cu reușitele din 92 și 96. Singurul gol al oaspeților a fost reușit de van de Beek, într-un meci în care Maguire a fost eliminat în minutul 69.

"Este ușor să îl blamezi pe antrenor, dar câteodată e vina jucătorilor. Este jenant să vezi Manchester United jucând așa cum a făcut-o astăzi. Nu este acceptabil", a declarat De Gea la finalul partidei.