FOTO ȘI VIDEO Dezastru pentru Chelsea în Premier League! Eșec usturător după gafa incredibilă a lui Mendy și eliminarea lui Koulibaly

Kalidou Koulibaly Chelsea Edouard Mendy Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 21 August 2022, 17:59
Data actualizarii: Duminica 21 August 2022, 18:11

După trei etape disputate în Premier League, Chelsea se află pe locul 12 în clasament.

O victorie, un egal și o înfrângere sunt rezultatele obținute de formația antrenată de Thomas Tuchel în debutul de sezon din Premier League.

În etapa a treia, Chelsea a jucat în deplasare cu Leeds, iar meciul a avut o desfășurare incredibilă, încheindu-se cu victoria gazdelor, scor 3-0.

Scorul a fost deschis în minutul 33, după reușita lui Aaronson care a profitat de o gafă incredibilă a portarului Mendy, iar patru minute mai târziu, Leeds și-a mărit avantajul datorită golului marcat de Rodrigo.

Scorul final a fost stabilit de Harrison în minutul 69, singurul eveniment important care s-a mai întâmplat fiind eliminarea lui Koulibaly, în minutul 84.

După acest succes, Leeds a urcat pe locul trei în Premier League, cu șapte puncte, în spatele lui Arsenal (nouă puncte) și Tottenham (șapte puncte).