FOTO Decizia bizară luată cu privire la meciul Bournemouth - Luton din Premier League, suspendat după ce Tom Lockyer s-a prăbușit pe teren

Tom Lockyer Bournemouth luton Premier League Anglia
Data publicarii: Luni 18 Decembrie 2023, 11:05
Data actualizarii: Luni 18 Decembrie 2023, 11:11

Partida a fost întreruptă după ce fotbalistul a primit îngrijiri medicale pe gazon.

Meciul dintre Luton şi Bournemouth, din Premier League, se va rejuca în întregime, după ce sâmbătă a fost suspendat în minutul 65, la scorul 1-1, ca urmare a problemei medicale a fotbalistului Tom Lockyer, susţine Daily Mail.

Articolul L15 al regulamentului Premier League prevede că orice meci abandonat cu acordul arbitrului se va rejuca, cu o dată şi o oră de începere care vor fi stabilite de conducerea Premier League.

Tom Lockyer se află în stare ”stabilă” la spital

Jucătorii echipelor Luton şi Bournemouth au fost trimişi la vestiare la jumătatea reprizei secunde, Lockyer primind îngrijiri medicale după ce s-a prăbuşit pe teren.

Luton a anunţat sâmbătă seară că Lockyer se află în stare "stabilă" la spital, după ce a suferit un stop cardiac la meci.