Remarca lui Ange Postecoglou, după ce Tottenham a primit gol în minutul 3 cu Radu Drăgușin titular: ”Dezamăgit!”

Tottenham Ange Postecoglou luton radu dragusin Fotbal extern Ange Postecoglou, în meciul Tottenham - Luton / Foto: Imago
Data publicarii: Sambata 30 Martie 2024, 19:47
Data actualizarii: Sambata 30 Martie 2024, 19:47

Tottenham a învins-o cu scorul de 2-1 pe Luton Town, în etapa a 30-a din Premier League, partidă în care Radu Drăgușin (22 de ani) a fost integralist.

Oaspeții au deschis scorul după doar trei minute cu un șut expediat cu stângul din careu. Spurs a întors scorul în repriza secundă după un autogol al lui Kabore și un gol semnat de Heung Min Son în minutul 86.

Reacția lui Ange Postecoglou după Tottenham - Luton 2-1

La finalul meciului, Ange Postecoglou a mărturisit că Tottenham ar fi trebuit să obțină mult mai simplu victoria împotriva celor de la Luton, însă tehnicianul s-a declarat mulțumit că elevii săi au avut o reacție bună după golul primit în minutul 3.

Totuși, Postecoglou a subliniat erorile din defensivă de la golul lui Kabore și a transmis că reușita lui Luton putea fi evitată.

Este un meci pe care ar fi trebuit să ni-l facem mai ușor. Toate echipele luptă pentru îndeplinirea unui obiectiv, iar Luton nu putea să se aplece în fața noastră. Trebuia să merităm această victorie și cred că am reușit să facem acest lucru.

Cred că este important (n.r. că Tottenham reușește să revină). Am fost dezamăgit de golul pe care l-am primit, cred că putea fi evitat. Cred că băieții au reușit să își păstreze calmul și au continuat să joace fotbal.

Nu vei putea niciodată să desfaci complet o echipă. Dacă am fi fost în avantaj, jocul ar fi fost mai confortabil, dar băieții au dat dovadă de caracter.

Son continuă să aibă prestații foarte bune. A avut câteva ocazii bune de gol, dar a fost puțin ghinionist. A fost un jucător important pentru acest club foarte mult timp și va continua să fie. Este foarte dedicat, are așteptări uriașe și dă totul cât timp se află pe teren”, a spus Ange Postecoglou la finalul meciului, conform BBC.