Ce lovitură pentru Cristiano Ronaldo! Manchester United s-a orientat spre jucătorul care l-a lăsat pe bancă la Mondial

Cristiano Ronaldo Campionatul Mondial de Fotbal Goncalo Ramos Manchester United Portugalia Anglia
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 21:13
Data actualizarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 21:24

Portugalia a fost eliminată în sferturile de finală ale Campionatului Mondial din Qatar.

"Leii din Atlas" au scris istorie în Qatar, Youssef En-Nesyri (minutul 42) marcând unicul gol al partidei, una în care lusitanii au dezamăgit, fiind departe de evoluţia din partida cu Elveţia, din optimile de finală.

Portugalia a ratat şansa de a juca a treia sa semifinală de Cupă Mondială, după cele din 1966 şi 2006. Marocul a fost prima echipă arabă care a ajuns în sferturile Cupei Mondiale şi a patra africană.

Fernando Santos (68 ani) început și meciul cu Maroc cu Cristiano Ronaldo (37 ani) pe banca de rezerve, la fel ca în partida precedentă cu Elveția, 6-1. Chiar dacă l-a aruncat în luptă în minutul 50, starul portughez nu a putut schimba scoarta jocului, iar visul deținătorului a 5 Baloane de Aur de a câștiga Campionatul Mondial s-a năruit.

Goncalo Ramos, dorit de Manchester United

Presa din Marea Britanie susține că Manchester United s-a orientat pentru înlocuirea starului portughez cu un conațional, Goncalo Ramos.

Fotbalistul de 21 de ani este cel care a fost titular în meciul din optimi, cu Elveția, reușind o triplă pentru echipa sa.