SENZATIE! Arsenal TRAIESTE! Echipa lui Wenger a revenit de la 0-2 si a castigat cu 5-2 in fata lui Tottenham!

Arsenal Tottenham Anglia
Data publicarii: Duminica 26 Februarie 2012, 17:27
Data actualizarii: Duminica 26 Februarie 2012, 17:30

Arsenal revine in Big Four dupa victoria senzationala din derby-ul londonez cu Tottenham.

Schimbul de putere din Londra nu s-a mai produs! Tottenham a condus cu 2-0 pe Emirates pana in minutul 40, cand oamenii lui Wenger s-au trezit si au egalat in doua minute. A doua repriza a fost de vis pentru tunari. Rosicky si Walcott au distrus echipa lui Redknapp pe contraatac reusind sa faca un uluitor 5-2!

min 5: [0-1] Saha deschide scorul cu un sut deviat de la 11 metri!
min 34:  [0-2] Adebayor inscrie din penalty!
min 40: [1-2] Sagna inscrie cu capul din careu
min 43: [2-2] Van Persie egaleaza cu un sut fabulos de la 17 metri!
min 50: [3-2] Rosicky reia in careu dupa o combinatie superba cu Sagna!
min 65: [4-2] Walcott scapa in careu si lobeaza superb peste portar!
min 68: [5-2] Walcott scapa din nou din marcaj, preia in careu si suteaza pe langa portar!

Arsenal: Szczesny, Sagna, Vermaelen, Gibbs, Koscielny, Song, Arteta, Rosicky, Walcott, Benayoun, Van Persie
Rezerve: Fabianski, Jenkinson, Miquel, Oxlade-Chamberlain, Park, Chamakh, Gervinho

Tottenham: Friedel, King, Walker, Assou-Ekotto, Kaboul, Kranjcar, Bale, Parker, Modric, Saha, Adebayor
Rezerve: Cudicini, Dawson, Lennon, Sandro, Van der Vaart, Rose, Defoe