Marius Lacatus Liverpool Liverpool - Manchester United Manchester United Anglia
Data publicarii: Duminica 05 Martie 2023, 20:52
Data actualizarii: Duminica 05 Martie 2023, 20:52

Liverpool a ”spulberat-o” pe Manchester United cu 7-0, și a urcat pe locul cinci în Premier League.

”Cormoranii” au intrat cu 1-0 la cabine și s-au distanțat în partea secundă. Darwin Nunez și Mohamed Salah au reușit ”dubla”, în timp ce Cody Gakpo și Roberto Firmino și-au trecut și ei numele pe lista marcatorilor, cu câte o reușită.

Marius Lăcătuș: ”Asta m-a mirat”

La final, Marius Lăcătuș a analizat partida și s-a arătat surprins de faptul că Manchester United ”nu a avut nicio reacție” când Liverpool majora diferența pe tabelă.

„I se poate întâmpla oricui, chiar și lui Manchester United. În prima repriză, jocul era destul de echilibrat, dar în cinci minute s-a schimbat totul.

Pe mine, ce m-a mirat, e că Manchester nu a avut niciun fel de reacție, nici nu și-au creat ocazii de a marca, să dea un semn că ar putea reveni. După 3-0 cred că nu mai putem spune decât felicitări celor de la Liverpool pentru jocul prestat”, a spus Marius Lăcătuș, la Digi Sport.

Ce urmează pentru Liverpool și Manchester United

După acaestă victorie, Liverpool a înregistrat al 12-lea câștig în actuala stagiune și a urcat pe cinci. „Cormoranii” au 42 de puncte și sunt la trei diferență de primul loc care duce în Champions League.

De cealaltă parte, pentru Manchester United este a șasea înfrângere de până acum. „Diavolii roșii” se situează pe trei în clasamentul eșalonului de top al Angliei cu 49 de puncte după 25 de meciuri disputate.