Everton 1-2 Chelsea! Performanta incredibila a lui Lampard: 6 goluri in 10 suturi pe poarta in acest sezon! Cech, meciul cu numarul 400 pentru Chelsea!

Sunderland Manchester City Manchester United Tottenham West Bromwich Albion Anglia
Data publicarii: Duminica 30 Decembrie 2012, 15:35
Data actualizarii: Duminica 30 Decembrie 2012, 21:52

LIVESCORE din 195 de campionate pe m.sport.ro!

Gabi Tamas a fost titular pe Old Trafford, dar nu s-a putut opune furiei declansate de echipa lui Ferguson. Liderul din Premier League a deschis scorul in prima repriza prin autogolul lui McAuley si l-a majorat in minutul 90 prin Robin Van Persie, care a inscris cu un sut superb de la marginea careului din fata lui Gabi Tamas.

United ramane pe primul loc in clasament, cu 7 puncte in fata marii rivale Manchester City.

Everton 1-2 Chelsea

Everton: Howard - Jagielka, Heitinga, Distin, Baines - Naismith, Osman, Hitzlsperger, Pienaar - Jelavic, Anichebe
Chelsea: Cech - Azpilicueta, Ivanovic, Cahill, Cole - Lampard, Luiz - Ramires, Mata, Hazard - Torres

Min 55: Faza superba a lui Chelsea, Torres trage in portar din 10 metri!

Min 42: GOOOOOOOOOOL Lampard! Chelsea egaleaza dupa o lovitura de cap!

Min 35: Azpilicueta centreaza la 1 metru de linia portii dar nu ajunge nimeni la minge!

Min 27: Incredibil, Mata rateaza din 12 metri dupa o faza buna a lui Chelsea!

Chelsea nu a mai castigat la Everton acasa din 2008, pierzand in ultimele 3 deplasari pe Goodison Park

Min 8: BARA pentru Everton! Chelsea este in genunchi la inceputul meciului!

Min 1: GOOOOOOOOOL Pienaar deschide scorul in secunda 62 dupa ce reia in poarta o minge ce a lovit bara.