Neymar s-a facut de RAS cu Rusia! Brazilia a scapat de umilinta in ultimul minut! Brazilia 1-1 Rusia, amical cu gandul la Rio! VIDEO

Neymar da Silva Brazilia Rusia Stamford Bridge Amicale
Data publicarii: Marti 26 Martie 2013, 06:30
Data actualizarii: Marti 26 Martie 2013, 02:06

Brazilia si Rusia au facut 1-1 pe stadionul lui Chelsea. Faza cea mai importanta a fost cea in care Neymar s-a driblat singur :)

Neymar nu a mai stralucit, iar banii pe care ar urma sa-i plateasca magnatii din fotbal pentru el, par pentru moment pusi 'bine'.

Brazilianul a incercat un dribling in careul rusilor, dar a fost deposedat intr-un mare stil. Mingea nu l-a ascultat pana la capat, iar colegii i-au tipat ca nu le-a pasat, desi erau in pozitii mult mai bune.

FAZA VIDEO CU INCERCAREA LUI NEYMAR AICI

Rusia a condus pe Stamford Bridge cu 1-0, abia din minutul 73, cand Fayzulin a inscris dupa o faza la care apararea Braziliei a gresit inadmisibil (VIDEO). Apoi finalul i-a gasit pe rusi in aparare, iar Fred a reusit egalarea abia in minutul 90 (VIDEO).

Golul marcat de Fred este al treilea consecutiv pentru brazilian, dupa ce inscrisese si la ultimele doua meciuri amicale, cu Italia si Anglia.

Cum au inceput cele doua echipe:

Brazilia: Julio Cesar; Dani Alves, David Luiz, Thiago Silva, Marcelo; Fernando, Hernanes, Oscar, Kaka; Neymar, Fred

Rusia: Gabulov, Ignashevich, Anyukov, V. Berezutski, Yeschenko, Bystrov, Shirokov, Glushakov, Fayzulin, Kokorin, Kherzakov.