Mult noroc, Singapore :) Jorge Sampaoli a folosit o echipa soc a Argentinei pentru amical: 2 fundasi, 5 atacanti

Argentina Jorge Sampaoli Lionel Messi Singapore Amicale
Data publicarii: Marti 13 Iunie 2017, 10:44
Data actualizarii: Marti 13 Iunie 2017, 16:54

Vezi si - ULTIMA ORA | Dinamo, la un pas de cea mai buna afacere a ultimilor ani: Nemec pleaca in Germania

UPDATE: Desi a folosit doar 2 fundasi, primul gol al partidei a fost marcat de unul dintre ei! Fazio a deschis scorul in amical in minutul 25. Scorul final a fost 6-0 pentru Argentina: au mai marcat Correa 31, Gomez 60, Paredes 74, Alario si Di Maria in prelungiri!

Stirea initiala:

Argentina a invins Brazilia intr-un amical disputat la Melbourne, in fata a 100.000 de spectatori. La cateva zile distanta, sudamericanii au in fata un nou amical, insa unul mult mai lejer. Messi & Co vor intalni selectionata statului Singapore.

Pentru meciul cu Singapore, selectionerul argentinian Jorge Sampaoli a pregatit o strategie rar intalnita in fotbalul modern. Acesta vrea sa foloseasca o tactica a anilor '60 - '70.

Dat fiind ca adversarul nu este considerat a fi unul capabil sa puna foarte mari probleme, Sampaoli s-a hotarat sa foloseasca doi fundasi si 5 jucatori de atac, noteaza presa din Argentina.

Argentinieni scriu ca Sampaoli va juca in urmatoarea formula.