FC Arges a facut 3-3 cu fosta echipa a lui Zenga, Steaua Rosie Belgrad!

Data publicarii: Vineri 08 Februarie 2008, 18:57
Data actualizarii: Vineri 08 Februarie 2008, 18:57
ARBITRUL A INTARZIA 15 MINUTE PENTRU CA NU S-A INVOIT DE LA SERVICIU!

MEDIAFAX/ FC Arges a terminat la egalitate, scor 3-3, prima partida amicala din cantonamentul din Cipru, cu Steaua Rosie Belgrad. Pentru FC Arges au marcat de Tames '15, '23 (penalti) si Dulcea '52 (penalti). Jucatorii lui Ionut Badea au condus cu 2-0 in minutul 23, si cu 3-1 din minutul 52 pana in minutul 64.

Sarbii au egalat in minutul 88, intr-un meci in care arbitrul a acordat trei penaltiuri, doua pentru FC Arges si unul pentru Steaua Rosie Belgrad. Partida a inceput cu 15 minute mai tarziu decat ora fixata, deoarece arbitrul a sosit mai tarziu de la serviciu, neputand sa se invoiasca. FC Arges a evoluat in urmatoarea formula: Bosneag - Ghita (M. Stan '46), D. Balasa, Lacusta (Milosevic '46), Crivac (Bazzi '60) - Cr. Tanase (Bolboaca '81), Carstoiu (Panait '86), Tames (C. Oprea '75), Bucuroaia (Nastasie '63) - Voiculet, Adi Iordache (Dulcea '46).