Asta e BRAZILIA! 6-0 cu Australia in meciul in care Neymar a fost ZEU! Tiki-taka sud-americana! VIDEO REZUMAT:

Neymar da Silva alexandre pato Australia Brazilia Amicale
Data publicarii: Duminica 08 Septembrie 2013, 12:49
Data actualizarii: Duminica 08 Septembrie 2013, 12:49

►Meciurile de RIO sau NIMIC! Marti, ora 19:00, in direct la Sport.ro, comentam impreuna Romania - Turcia, Tara Galilor - Serbia si Ucraina - Anglia!

Brazilia a castigat cu 6-0 un amical cu Australia. 'Cangurii' nu se asteptau sa primeasca o asemnea lectie de fotbal, insa Brazilia a demonstrat ce forta are si ca este chiar o candidata serioasa la CM 2014.

Festivalul golurilor a inceput in minutul 8 - gol JO. Apoi tot el a marcat in min. 34, Neymar a facut 3-0 doar doua minute mai tarziu.

Repriza a doua, alte trei goluri: Ramires (58), Pato (73) si Gustavo (84) au facut ca scorul sa fie 6-0.

De mentionat ca ambele echipe au biletele spre Rio: Brazilia, ca tara organizatoare, iar Australia, deja calificata din preliminarii.