Tot stadionul a tacut cand a vazut executia asta! Un star din Premier League a ratat cu poarta goala. Cum s-a facut de ras VIDEO

Christian Benteke Belgia Advertoriale
Data publicarii: Joi 06 Martie 2014, 16:27
Data actualizarii: Joi 06 Martie 2014, 16:31

►Ziua Mamei de Bataie - sambata 8 martie!CroCop - Bonjasky, ora 23:00 IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro!

Atacantul Christian Benteke a fost dorit de mai multe cluburi din Anglia in aceasta vara, insa a ramas la Aston Villa.

Benteke a jucat aseara in meciul Belgiei contra Coastei de Fildes. In minutul 49, atacantul a ratat o ocazie uriasa. Mirallas a scapat singur si i-a pasat lui Benteke, care a trimis mingea peste poarta goala, din 10 metri.

Meciul s-a terminat 2-2. Golurile belgienilor au fost marcate de Fellaini si Nainggolan, in timp ce pentru Coasta de Fildes au marcat Drogba si Gradel, in minutul 90+3.