6 zile pana la Supercupa cu ASA, pierde Steaua inca o vedeta? Un stelist face o dezvaluire surprinzatoare: "Am auzit ceva pe la club"

Steaua Alexandru Chipciu Andrei Prepelita Ludogorets Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 02 Iulie 2015, 10:19
Data actualizarii: Joi 02 Iulie 2015, 10:45

Stelistii mai au 6 zile pana la primul meci oficial al sezonului, Supercupa cu ASA Targu Mures, care va fi transmisa IN DIRECT de ProTV. Campionii vor juca apoi mansa tur cu Trencin, in preliminariile Ligii Campionilor. Ambele meciuri le-ar putea disputa insa fara una dintre vedete, care continua sa primeasca oferte din strainatate.

Alex Chipciu, unul dintre cei mai importanti fotbalisti ai Stelei in ultimele trei sezoane, in care formatia din Ghencea a cucerit de fiecare data titlul, ramane unul dintre jucatorii urmariti. Chiar daca nu a facut un sezon extraordinar, Chipciu este monitorizat de echipe din strainatate, insa pretul prohibitiv fixat de Becali a stat pana acum in calea unei mutari.

Pentru mijlocasul de 26 de ani varianta unui transfer continua, insa, sa stea in picioare. O spune chiar Andrei Prepelita, jucator care a parasit si el Ghencea dupa o lunga perioada si care a fost prezentat ieri de bulgarii de la Ludogorets.

Prepelita a facut o dezvaluire surprinzatoare, spunand ca "a auzit ceva despre un posibil transfer al lui Chipciu". Mijlocasul nu a spus mai multe despre mutare, insa a lasat de inteles ca situatia fostului sau coleg se poate schimba chiar si cu cateva zile inaintea startului sezonului.

"Am auzit ceva si despre Chipciu. Dar mai bine discutati cu oamenii din conducerea clubului. Eu nu stiu nimic in plus. Deocamdata suntem doi romani la Ludogoret, dar sper sa mai vina si altii", a zis Prepelita.

3.500.000 euro e cota de piata a lui Alex Chipciu, potrivit site-ului de specialitate transfermarkt.de

1.200.000 euro a platit Steaua in schimbul sau, in 2012

44 de meciuri a jucat Chipciu in sezonul trecut, marcand de 7 ori

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!