VIDEO SCOR INCREDIBIL: Dementa TOTALA in cel mai tare meci de fotbal din lume in acest weekend: s-a terminat 24-0!!!

Mamelodi Sundowns Campionate externe
Data publicarii: Luni 05 Martie 2012, 00:41
Data actualizarii: Luni 05 Martie 2012, 00:52

O echipa a reusit sa marcheze mai multe goluri intr-un meci, decat s-au dat in toata etapa asta din Premier League.

Meciul din Cupa Africii de Sud dintre Mamelodi Sundowns, antrenata de olandezul Johan Neeskens, si Powerlines FC s-a incheiat cu scorul incredibil de 24-0!

"Instructiunile mele au fost sa inscrie cat mai multe goluri. Acest rezultat este bun pentru moralul nostru si ceea ce am apreciat la jucatorii mei a fost seriozitatea, in ciuda dominarii lor clare", a declarat Neeskens la finalul jocului.

Sundowns, lider in prima liga sud-africana, a deschis scorul in minutul 7, iar la pauza conducea cu 10-0.

Hlompho Kekana a marcat de sapte ori, Nyasha Mushekwi de sase ori si Richard Henyekane de cinci ori.