novak djokovici rafael nadal Tenis
Data publicarii: Vineri 13 Mai 2016, 19:55
Data actualizarii: Vineri 13 Mai 2016, 20:06

UPDATE: Djokovici s-a calificat in semifinale, dupa ce a castigat si al doilea set, scor 7-6

Novak Djokovici a reusit un punct fenomenal in meciul cu Rafael Nadal, care se disputa la aceasta ora si care are ca miza calificarea in semifinalele turneului de la Roma.

Schimbul incantator de lovituri dintre cei doi jucatori a fost decisiv pentru primul set. Djokovici s-a impus cu 7-5.

Cine castiga partida dintre Djokovici si Nadal va juca in semifinale cu invingatorul meciului dintre Thiem si Nishikori.

In cealalta semifinala se intalnesc Lucas Pouille si Andy Murray.