SIMONA HALEP - ELISE MERTENS FINALA DOHA | Mertens trece in trei seturi de Kerber si Simona va lupta cu belgianca pentru titlul de la Doha! Scorul confruntarilor directe

Simona Halep Halep - Mertens Doha Simona Halep - Elise Mertens Doha SIMONA HALEP - ELISE MERTENS LIVE simona halep doha Tenis SIMONA HALEP - ELISE MERTENS FINALA DOHA | Mertens trece in trei seturi de Kerber si Simona va lupta cu belgianca pentru titlul de la Doha! Scorul confruntarilor directe
Data publicarii: Vineri 15 Februarie 2019, 19:59
Data actualizarii: Vineri 15 Februarie 2019, 20:02

Simona Halep o va intalni pe Elise Mertens in finala de la Doha.

Elise Mertens a castigat duelul din semifinale cu Angelique Kerber, in trei seturi, cu scorul de 6-4 2-6 6-1. Partida a durat o ora si 48 de minute.

Simona Halep si Elise Mertens s-au intalnit de doua ori pana acum, ambele partide fiind castigate de romanca.

Cele doua victorii au venit pe zgura in 2018. Prima dintre ele a fost obtinuta de Halep la Madrid, scor 6-0, 6-3. A doua a fost obtinuta la Roland Garros, cu scorul de 6-2 6-1.

Simona Halep s-a calificat in finala la Doha dupa ce a reusit o revenire de senzatie in fata Elinei Svitolina.

Simona Halep a castigat primul set al confruntarii, apoi l-a pierdut pe al doilea si a fost condusa cu 4-1 in setul decisiv. Totusi, romanca a reusit sa revina, a castigat 5 game-uri consecutive si s-a impus cu 6-3 3-6 6-4.