Maraton INFERNAL de tenis! Davydenko il elimina pe Verdasco dupa un meci de 4 ore!

Australian Open Fernando Verdasco Nikolay Davydenko Tenis
Data publicarii: Luni 25 Ianuarie 2010, 08:50
Data actualizarii: Luni 25 Ianuarie 2010, 09:01

Verdasco vs. Davydenko la Australian Open: 2-6, 5-7, 6-4, 7-6, 3-6

"Un meci plin de greseli individuale a ajuns un adevarat maraton la Australian Open" - asa este caracterizata lupta epica dintre Verdasco si Davydenko din aceasta dimineata de la turneul de tenis din Australia.

3 ore si 57 de minute a durat chinul pentru cei doi jucatori care au terminat partida epuizati.

15 asi a dat Verdasco in fata lui Davydenko, dar nu au fost de ajuns sa-l invinga pe rus, care a inceput partida cu doua seturi castigate: 2-6 si 5-7.

Verdasco a revenit remarcabil in seturile 3 si 4, castigand cu 6-4 si 7-6, pentru ca ultimul set sa se joace la limitele epuizarii. Rusul, numarul 6 mondial, a reusit sa invinga cu 6-3 pe spaniol si s-a calificat in sferturi la Australian Open.

Tot in sferturi s-a calificat si Djokovic, dupa o victorie in 3 seturi in fata polonezului Kubot, scor 6-1, 6-2, 7-5.