SCENE SENZATIONALE dupa meci! Begu & Niculescu 5-7, 6-3, 6-2 Garrigues & Muguruza! Ce s-a intamplat dupa meci, in sala

Simona Halep fed cup Tenis
Live Blog

FED CUP

Data publicarii: Duminica 08 Februarie 2015, 18:28
Data actualizarii: Duminica 08 Februarie 2015, 20:24

Vezi pe www.sport.ro toate informatiile si rezultatele de la FED CUP. Trimite aici mesajul tau pentru Simona Halep, Irina Begu, Monica Niculescu si Alexandra Dulgheru

20:27 08 Feb

Reactia lui Ilie Nastase dupa meciurile zilei:

20:26 08 Feb

Scenele surprinse in sala din Galati, imediat dupa victoria de la dublu:

20:19 08 Feb

Vestimentatia fetelor din nationala Romaniei a fost aleasa dintr-o colectie speciala a Stellei McCartney, fiica fostului membru Beatles Paul McCartney. Monica Niculescu si Irina Begu si-a ales fustele din seria de articole sportive creata de Stella, in timp ce spanioloaica Mugurusa a fost imbracata complet de designerul britanic.

19:20 08 Feb

Fanii au facut o atmosfera senzationala in patinoarul din Galati:

19:18 08 Feb

Ultimele schimburi de mingi ale meciului s-au trait la intensitate maxima:

19:10 08 Feb

Scene senzationale pe teren, dupa victoria Romaniei cu Spania! Primele declaratii dupa meci:

Irina Begu: "Publicul a fost senzational, ne-a ajutat enorm. Le multumim ca au venit sa ne sustina. Adrenalina a fost uriasa, n-a mai contat nimic. Am jucat din tot sufletul pentru Romania. M-a ajutat Monica, ne-au ajutat si oamenii. Am facut o echipa foarte buna, ma bucur ca am jucat impreuna!"

Monica Niculescu: "Fanii au fost minunati! Datorita lor am castigat acest meci! Minunati au fost! M-am speriat putin in al doilea set, cand mi-a zis Irina ca are crampe. Am crezut ca o sa trebuiasca sa alerg numai eu. :) Publicul a fost incredibil. Le multumesc oamenilor din Galati. Fara sa fim o echipa, n-am fi reusit. Toti s-au ridicat la fiecare punct, au fost alaturi de noi. Nu stiu cum am reusit sa joc aceste ultime puncte ale meciului!"

Simona Halep: "Irina si Monica merita toate felicitarile pentru lupta de azi! Le multumesc pentru ce au facut! Bravo, fetelor!"

18:55 08 Feb

VICTORIEEEE!!! Monica si Irina castiga game-ul, setul si meciul! Romania bate Spania cu 3-2 si se califica in barajul pentru grupa mondiala!!!

18:50 08 Feb

Ibericele isi fac serviciul, bine, dupa ce romancele au condus cu 30-15. 5-2 acum, Irina si Monica sunt la serviciu

18:47 08 Feb

5-1 acum! Monica inchide game-ul si Romania e la un pas de o victorie mare! Urmeaza game-ul DECISIV!

18:43 08 Feb

Monica reuseste un smash de senzatie! Avem 4-1 acum, ibericele sunt la pamant!!

18:40 08 Feb

Irina Begu loveste 'in corp' la mingea decisiva din game, iar Romania conduce cu 3-1!

18:34 08 Feb

Break pentru romance, dupa o bolta de senzatie a Monicai!!! 2-1 pentru Romania! Se poate!!!

18:29 08 Feb

Game alb pentru Romania! 1-1 acum!

18:27 08 Feb

Spania castiga primul game din set, dupa 9 minute si 48 sec! Ibericele au salvat patru mingi de break!

18:13 08 Feb

SET ROMANIA! Fetele castiga la zero in fata perechii din Spania! 1-1 la seturi acum, urmeaza decisivul!

18:10 08 Feb

Super Niculescu! Trimite o minge lunga, in colt, in zona in care nu se aflau jucatoarele din Spania! Dupa lovitura asta, Romania conduce cu 5-3!

18:05 08 Feb

4-3 acum, Spania mai face un break!

17:57 08 Feb

Bun, bun! Fetele noastre se distanteaza, e 4-2 acum, se aude "Romania/Romania!" din tribune! Atmosfera superba!

17:53 08 Feb

3-2 pentru Romania! Irina si Monica au reusit sa-si ia serviciul, dupa trei mingi de game!

17:48 08 Feb

Beak pentru Romania! Monica a urlat la o minge: "perfect", dupa care Irina a lovit si ea perfect pentru break! E 2-2 acum!

17:43 08 Feb

Break Spania! Ibericele sunt in fata, inca o data, dupa ce au fost conduse cu 1-0! E 2-1 pentru Spania acum!

17:39 08 Feb

Spania isi ia game-ul, pe serviciu, la zero! E 1-1 in setul doi!

17:36 08 Feb

Game de 10 minute! Romania are 1-0 in setul doi, dupa ce a pierdut si a revenit de mai multe ori la deuce!

17:25 08 Feb

Set Spania: ibericele au 1-0 acum dupa primul duel la dublu cu Begu & Niculescu!

17:22 08 Feb

Monica Niculescu si-a pierdut serviciul pentru a doua oara (la 0). Spania face din nou break: 5-6 acum!

17:18 08 Feb

Iar se face egal: 5-5, pe serviciul Spaniei.

17:14 08 Feb

Inca un game pentru Romana, fetele noastre isi iau serviciul, dupa o serie de trei lovituri castigatoare ale Monicai Niculescu: 5-4.

17:07 08 Feb

Dupa trei mingi de game, Spania isi face serviciul si castiga la 30. E 4-4 acum.

17:04 08 Feb

Game lejer castigat de Begu & Niculescu: 4-3 pentru Romania!

16:59 08 Feb

3-3, inca o data Spania revine.

16:54 08 Feb

Romancele isi fac serviciul si e 3-2 pentru ele!

Muguruza la serviciul pentru Spania.

1-0 pentru Romania! Serviciul lui Begu a functionat excelent.

16:29 08 Feb

Irina Begu are primul serviciu al meciului!

16:25 08 Feb

Meciul de dublu incepe in cateva momente. Simona Halep urmareste meciul din tribune, alaturi de familia ei.

16:05 08 Feb

Cele doua echipe pentru partida la dublu sunt:

Monica Niculescu/Irina Begu - Garrigues / Muguruza

16:04 08 Feb

Ce a declarat Irina Begu imediat dupa victoria cu Espinosa:

"Vreau sa ma multumesc ca ati fost azi aici sa ne sustineti. Mai avem nevoie de voi. Acum va urma un meci foarte important pentru noi. Mai pot, voi juca cu Monica la dublu. A fost un meci foarte greu, pentru ca era o miza mare. Trebuia sa castig ca sa ramanem in cursa. Acum ma concentrez pentru dublu. E atat de multa adrenalina aici, nu mai simt oboseala, va multumesc mult inca o data"

15:43 08 Feb

6-2, 6-4 si Romania egaleaza Spania. Este 2-2 si urmeaza meciul la dublu: Monica Niculescu/Irina Begu - Lara Arruabarena/ Muguruza

15:36 08 Feb

5-4 pentru Irina Begu! A facut break si serveste acum pentru castigarea meciului

15:32 08 Feb

4-4 si Espinosa serveste

15:25 08 Feb

3-4. Irina Begu reuseste sa castige pe serviciul lui Espinosa si poate egala acum

15:21 08 Feb

Surpriza pentru Simona Halep la iesirea din sala de la Galati. In ciuda infrangerii de astazi, zeci de copii au asteptat-o ca sa obtina un autgraf de la ea:

14:53 08 Feb

6-2 pentru Begu! Irina castiga primul set!

14:17 08 Feb

A inceput meciul Irinei Begu cu Espinosa! Irina trebuie sa bata, pentru ca Romania sa ramana in cursa.

14:10 08 Feb

Irina Begu si Espinosa sunt acum pe teren, la incalzire

13:43 08 Feb

4-6, 3-6. Muguruza o bate pe Simona Halep in 90 de minute, iar Spania conduce cu 2-1 in fata Romaniei. Urmeaza Begu - Espinosa, live text pe www.sport.ro

13:40 08 Feb

3-5. Muguruza se afla la un game distanta de a castiga meciul. Halep serveste.

13:33 08 Feb

3-4. Muguruza face break dupa cel mai lung game al meciului

13:18 08 Feb

3-3. Simona Halep face break si egaleaza! Revenire importanta in acest moment! Ilie Nastase si Ion Tiriac stau unul langa celalalt in loja.

12:55 08 Feb

1-0 pentru Simona Halep in setul al doilea. Romanca isi castiga extrem de greu serviciul.

12:46 08 Feb

4-6. Muguruza isi castiga serviciul si incheie acest prim set.

12:40 08 Feb

4-5. Simona Halep isi castiga greu serviciul, dar reuseste sa ramana in set

12:35 08 Feb

3-5. Simona Halep face break si revine de la 1-5

12:31 08 Feb

2-5. Simona Halep isi castiga serviciul, iar Muguruza joaca acum pentru a castiga setul.

12:27 08 Feb

1-5. Muguruza domina complet acest prim set.

12:24 08 Feb

1-4. Muguruza face dublu break cu Simona Halep, care are un inceput foarte dificil de meci. Simona Halep s-a plans ieri ca nu i-a iesit foarte bine serva, iar problemele par sa continue si astazi.

12:11 08 Feb

0-1. Muguruza face break. Simona nu a castigat niciun punct pe propriul serviciu

12:09 08 Feb

A inceput meciul dintre Simona Halep si Muguruza. Halep serveste in startul partidei cu numarul 3 de la Fed Cup

12:03 08 Feb

Peste 4000 de spectatori sunt astazi la galati. Lotul Romaniei a intrat pe teren pe melodia "Noi suntem romani". Simona Halep si Muguruza sunt acum la incalzire.

11:52 08 Feb

In tribune, tatal Simonei Halep este asaltat de fani pentru o sesiune de autografe, inainte de primul meci de astazi de la Fed Cup, Halep - Muguruza, la 12:00, live text pe www.sport.ro

11:36 08 Feb

Fanii romani incep sa umple sala din Galati, la fel ca sambata. Imagini de la intrare:

11:20 08 Feb

Simona Halep si Irina Begu au decis sa se antreneze la intensitate maxima cu o ora inainte de startul meciurilor de astazi de la Fed Cup, de la Galati.

Astazi, in tribune, este asteptat sa apara si Ilie Nastase, care a lipsit de la partidele de sambata.

08:37 08 Feb

1-1 este scorul intre Romania si Spania dupa prima zi la Fed Cup. Astazi sunt programate 3 meciuri la Galati, care vor decide cine merge mai departe. Simona Halep deschide o noua zi de tenis. Simona Halep a inceput perfect ieri, castigand cu 6-2, 6-1 cu Espinosa, in timp ce Irina Begu a pierdut cu Muguruza, 3-6, 2-6.

Programul de duminica

Simona Halep - Garbine Muguruza, ora 12:00
Irina Begu - Silvia Soler Espinosa
Monica Niculescu/Alexandra Dulgheru - Lara Arruabarena/Medina Garrigues

16:11 07 Feb

Irina Begu pierde si setul al doilea, cu Muguruza, 3-6, 2-6, iar Romania si Spania se afla la egalitate dupa prima zi la Fed Cup.

15:46 07 Feb

2-1 pentru Irina Begu

15:38 07 Feb

Irina Begu castiga primul game din setul al doilea.

15:32 07 Feb

3-6 pentru Muguruza, care castiga primul set in fata Irinei Begu.

15:30 07 Feb

3-5 pentru Muguruza, care serveste pentru set.

14:23 07 Feb

"Am avut emotii, vreau sa le multumesc tuturor celor care au venit, dar si presedintelui Iohannis", a declarat Simona Halep la finalul partidei. Klaus Iohannis a plecat dupa meciul Simonei.

14:21 07 Feb

6-2, 6-1 si Halep castiga primul meci de la Fed Cup in 70 de minute.

13:44 07 Feb

5-2, iar Simona serveste sa castige setul.

13:42 07 Feb

In acest weekend, Marica a lasat fotbalul pentru tenis :)

13:36 07 Feb

5-1 pentru Simona Halep!

13:32 07 Feb

4-1, si Simona Halep ia un avans consistent in acest prim set

13:28 07 Feb

3-1 pentru Simona Halep!

Espinosa castiga un game in fata Simonei. Este 2-1 pentru Halep.

13:21 07 Feb

2-0 pentru Simona Halep. Inceput perfect de meci in fata jucatoarei din Spania.

13:16 07 Feb

1-0 pentru Simona Halep, care face break!

13:10 07 Feb

A inceput meciul dintre Simona Halep si Espinosa. Jucatoarea din Spania serveste.

12:58 07 Feb

Sala este full, Klaus Iohannis a cantat alaturi de fani imnul, asa cum a promis, iar Simona Halep se pregateste de primul meci, live text pe www.sport.ro

12:39 07 Feb

Klaus Iohannis a sosit in tribune, aplaudat de fanii prezenti pentru meciurile de la Fed Cup.

12:15 07 Feb

Imagini superbe de la Galati. Un fan al Simonei Halep i-a facut un cadou special inaintea acestui meci: un portret.

12:03 07 Feb
Mascatii la FED CUP

Mascatii inarmati pana in dinti si-au facut aparitia in Galati inaintea meciurilor de la Fed Cup. 5000 de oameni sunt si ei asteptati, dar si presedintele Klaus Iohannis, care si-a anuntat sosirea la 12:40.

09:49 07 Feb
Klaus Iohannis, la Fed Cup

Klaus Iohannis va fi prezent astazi la Galati pentru meciurile de la Fed Cup. Presedintele Romaniei a fost invitat de Simona Halep sa participe si sa cante alaturi de lotul Romaniei imnul national inainte de start.

"Va fi incredibil ca vine presedintele. L-am intrebat daca vrea pentru ca am considerat ca ar fi un moment incredibil sa cantam imnul national, pe teren, impreuna. Si mi-a spus ca va veni!", a declarat Simona Halep pentru Fedcup.com

09:46 07 Feb
Programul meciurilor

Astazi incepe FED CUP, unde Romania joaca in fata Spaniei. Doua meciuri sunt programate astazi si alte trei vor fi disputate duminica. Simona Halep va da startul, de la ora 13:00, urmata de Irina Begu, una dintre marile surprize de la Australian Open in acest an.

Programul de sambata

Simona Halep - Siliva Soler Espinosa (67 WTA), ora 13:00
Irina Begu - Garbine Muguruza (24 WTA)

Duminica, Simona Halep joaca in fata Garbinei Muguruza, in timp ce Irina Begu o va intalni Silvia Soler Espinosa. Tot duminica va fi si meciul la dublu.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »