Djokovic merge ceas la Roma! Almagro a abandonat dupa un set din cauza unei accidentari la mana

Data publicarii: Sambata 10 Mai 2008, 15:46
Data actualizarii: Sambata 10 Mai 2008, 15:46
DUPA 6-1 IN PRIMUL SET, ALMAGRO A ABANDONAT LA 1-0 IN SETUL SECUND

Capitala Italiei nu le prieste favoritilor din tenis... care au iesit pe capete... de serie! Nadal a plecat de mult - eliminat de conationalul Juan Carlos Ferrero. Ieri a venit si randul numarului 1 mondial - Roger Federer - care nu a rezistat in fata cehului Radek Stepanek, clasat abia pe 27 ATP. Stepanek l-a executat pe elvetian cu un dublu 7-6 - iar Federer a ramas din nou de caruta - are un singur turneu castigat in acest sezon, la Estoril.

Singurul care merge... ceas ramane Djokovic - sarbul a avut parte de un meci usor in sferturi contra spaniolului Nicolas Almagro. Castigator la Australian Open si Indian Wells, Djokovic s-a distrat in primul set cu Almagro, care nu si-a pastrat decat o data serviciul, scor 6-1. Chinuit de o accidenatre la mana, Almagro a abandonat in setul secund la 1-0 si i-a lasat drumul liber catre semifinale lui Djokovic - care face legea si pe zgura!