A cazut in FUND! Serena Williams a oferit imaginea zilei la Roland Garros 2018. Victorie dupa 2 ani pe zgura! VIDEO

Serena Williams Roland Garros 2018 Serena Williams - Krystina Pliskova Tenis Serena Williams Roland Garros 2018
Data publicarii: Marti 29 Mai 2018, 19:15
Data actualizarii: Marti 29 Mai 2018, 19:22

Serena Williams a atras toate privirile la primul meci de la Roland Garros. Toate meciurile de la Roland Garros AICI!

Imbracata intr-un costum special, Serena Williams s-a duelat cu Krystina Pliskova si a reusit sa se impuna in doua seturi disputate, 7-6; 6-4 pentru fostul numar 1 WTA.

Serena Williams castiga primul set! Dupa ce a fost condusa cu 3-0 in tiebreak, Serena a castigat 6 puncte consecutive si apoi s-a impus cu 7-4!

In setul al doilea, Pliskova a facut prima break-ul, insa Serena a revenit si s-a impus la 4, cu un timp total de o ora si 48 de minute de joc.

Serena a oferit si imaginea zilei la Paris. Ea a cazut in fund in incercarea de a lovi o minge scurta trimisa de adversara ei la fileu in setul secund.