VIDEO EXCLUSIV Ce au simțit jucătorii Farului Constanța la 0-2 împotriva FCSB-ului

farul - fcsb cristian bivolaru Superliga SuperFanii
Data publicarii: Marti 23 Mai 2023, 21:12
Data actualizarii: Marti 23 Mai 2023, 21:40

Farul Constanța - FCSB s-a încheiat 3-2.

„Roș-albaștrii” au început în forță partida de la Ovidiu. Au avut 2-0 pe tabela de marcaj, însă prin ambiție, băieții lui Gică Hagi au întors soarta meciului și au învins cu 3-2.

Ce au simțit jucătorii Farului Constanța la 0-2 împotriva FCSB-ului

Cristian Bivolaru, directorul general al Farului Constanța, prezent în studioul emisiunii „SuperFanii”, a evidențiat ce i-a spus David Kiki după meci. Fotbalistul îi dăduse de înțeles în ce situație critică se afla echipa de la malul mării, în momentul în care FCSB conducea cu 2-0 pe tabela de marcaj.

„Vorbeam cu jucătorii după meci, după ce trecuse puțin nebunia cu decernarea. Vorbeam cu Kiki. Cred că era împreună cu tatăl lui și l-am întrebat cum s-a simțit la 2-0. Mi-a spus că era total pierdut. Nu înțelegea ce se întâmplă, nu ieșea nimic și îi vedea și pe ceilalți în aceeași situație.

Și nu spera la nimic bun în momentele alea. Încet, încet, lucrurile au început să se mai așeze și a venit primul gol într-un moment extrem de important, înainte de pauză”, a spus Cristian Bivolaru la emisiunea „SuperFanii”.

Farul Constanța - FCSB 3-2

FCSB a început în forță partida de la Ovidiu. Adrian Șut a deschis scorul în minutul opt cu o execuție de excepție, iar Andrea Compagno a majorat diferența în minutul 17.

Criciuma Mateus a redus din diferență în minutul 42, iar la pauză, FCSB era deasupra Farului Constanța în clasament.

În partea secundă, însă echipa de la malul mării a intrat cum nu se putea mai bine în joc. Tudor Băluță a restabilit egalitatea în minutul 59, iar Louis Munteanu a adus victoria în minutul 86.

Formația dirijată de Gică Hagi a reușit, în consecință, să obțină toate cele trei puncte și să câștige campionatul României!