Cosmin Olaroiu Arabia Saudita Mirel Radoi Stranieri
Data publicarii: Luni 06 Mai 2013, 14:30
Data actualizarii: Luni 06 Mai 2013, 15:24

►7 MAI tare ca niciodata! 17:00 Steaua '86 joaca IN DIRECT la Sport.ro | 19:00 Steaua - Barcelona, retraieste FINALA '86 la Sport.ro!

Campion in Emiratele Arabe, acolo unde a reusit sa cucereasca un nou titlu de campion cu 4 etape inaintea finalului, Olaroiu a avut parte de un meci tensionat chiar in ziua de paste.

Al Ain, echipa la care joaca si Mirel Radoi, fostul idol al Stelei, a jucat ieri in semi finalele Cupei Presedintelui cu Al Ahli Dubai, insa partida a fost la un pas sa explodeze.

Cele doua echipe s-au intalnit aseara pe terenul celor de la Al Ahli, formatie antrenata de Quique Flores si care ii mai are in componenta pe Quaresma sau Cannavaro, meciul fiind castigat de acestia in urma unui arbitraj contestat de Olaroiu.

Condusi cu 2-0 inca de la pauza, prin golurile marcate de Grafite si Saeed, elevii lui Olaroiu au incercat in repriza secunda sa revina, insa s-au lovit 'opozitia' arbitrului, care a refuzat sa acorde o eliminare celor de la Al Ahli si a eliminat un om de la Al Ain.

Mai mult, meciul era sa explodeze dupa golul de 2-1 marcat de australianul Brosque, adversarii incercand sa intarzie reluarea meciului.

Ultima faza controversata s-a petrecut chiar in ultimele minute, atunci cand Gyan, fostul jucator al lui Sunderland, a inscris pentru 2-2, insa arbitrul a luat si de aceasta data o decizie impotriva lui Al Ain, anuland reusita.

Cosmin Olaroiu a declarat si el la finalul meciului: "Centralul a fost impotriva noastra si a stricat meciul cu multe decizii ciudate. Din pacate, in Emirate, a existat un curent de inteinteles impotriva lui Al-Ain, iar asta s-a vazut in modul in care au fost programate meciurile noastre, din trei in trei zile, iar pretul l-am platit in Liga Campionilor", a spus acesta, citat de Cotidianul Adevarul.