Alex Pascanu Leicester UEFA Youth League Stranieri
Data publicarii: Miercuri 19 Octombrie 2016, 15:30
Data actualizarii: Miercuri 19 Octombrie 2016, 18:40

Alex Pascanu e titular meci de meci in echipa de Youth League a lui Leicester.

Alex Pascanu a contribuit decisiv la prima victorie obtinuta de Leicester in UEFA Youth League, competitia rezervata juniorilor sub 19 ani.

Pascanu a marcat golul de 1-1 in meciul cu FC Copenhaga. Englezii s-au impus cu 3-2 si au obtinut primele trei puncte in grupa de Youth League. VIDEO AICI

Grupa e condusa de FC Porto, cu 9 puncte, urmata de Brugge, cu 4 puncte. Leicester e pe 3, cu trei puncte, si poate spera in continuare la calificarea in faza superioara.

Alex Pascanu e jucatorul cu cele mai multe minute in ultimul an in nationala U19 a Romaniei, urmat de Capusa si Kilyen, ambii de la Academia Hagi. (conform frf.ro)

In UEFA Youth League, Viitorul joaca in pe tabloul campioanelor, si o intalneste astazi pe Sheriff Tiraspol, de la ora 18:00.