Victorie cu Tatarusanu, infrangere fara el! Fiorentina a pierdut in Copa EuroAmericana, Neto si apararea i-au tradat pe italieni

Ciprian Tatarusanu Copa EuroAmericana Fiorentina Palmeiras Stranieri
Data publicarii: Joi 31 Iulie 2014, 09:25
Data actualizarii: Joi 31 Iulie 2014, 09:38

Fiorentina 1-2 Palmeiras | Italienii, cu Tatarusanu pe banca, au pierdut meciul disputat impotriva brazilienilor de la Palmeiras, in Copa EuroAmericana, competitie amicala la care mai participa Estudiantes si Universitario.

Fiorentina, noua echipa a lui Ciprian Tatarusanu, portar care a aparat buturile Stelei in ultimele 5 sezoane, a pierdut meciul disputat azi-noapte cu Palmeiras, in Copa EuroAmericana, o competitie amicala organizata in America de Sud.

Cu Tatarusanu lasat pe banca, Fiorentina a pierdut cu 2-1 in fata adversarilor brazilieni, portarul Neto fiind invins de Victor Luis (minutul 13) si Leandro (minutul 35). Rivalul lui Tatarusanu din poarta Fiorentinei a luat primul gol dupa un sut de la distanta trimis de Victor Luis, in timp ce a doua reusita a venit dupa o faza in care apararea toscanilor a fost facuta sah mat.

Fiorentina a marcat si ea prin Pepe Rossi, care a redus din diferenta in minutul 72.

Formatia Viola castigase primul meci al Copei EuroAmericana sambata seara, 1-0 impotriva lui Estudiantes, cu Tatarusanu integralist.

Echipele de start

Palmeiras: Fabio; Weldinho, Wellington, Marcelo Oliveira, Victor Luis; Josimar, Wesley, Allione, Mendieta; Leandro, Erik.

Fiorentina: Neto, Tomovic, Hegazy, Savic, Pasqual; Mati Fernandez, Bakic, Lazzari; Ilicic, Joaquin, Babacar.