Veste bună pentru Rădoi! Stanciu a revenit pe teren și a contribuit la victoria categorică obținută de Slavia

Nicolae Stanciu Echipa Nationala Mirel Radoi Stranieri
Data publicarii: Duminica 07 Noiembrie 2021, 19:55
Data actualizarii: Duminica 07 Noiembrie 2021, 20:00

Slavia Praga s-a impus la scor pe terenul lui Pardubice.

Din articol

Campioana Cehiei, cu Nicolae Stanciu titular, s-a impus pe cu scorul de 0-5 pe terenul lui Pardubice, în etapa a paisprezecea din campionatul Cehiei.

Prima repriză a fost una lipsită de goluri, însă oaspeții s-au dezlănțuit în partea secundă. Krmencik a deschis scorul în minutul 58, iar cinci minute mai târziu, în minutul 63, tot el dubla diferența. După doar un minut, Lingr îl învingea și el pe portarul gazdelor, cu un șut din marginea careului de 16 metri.

Nicolae Stanciu a ieșit la rampă în minutele 75 și 81, atunci când a pasat decisiv la golurile marcate de Lingr, respectiv Ekpai. S-a terminat 0-5.

Așadar, putem spune că Mirel Rădoi a scăpat de emoții în ceea ce-l privește pe Nicolae Stanciu în perspectiva meciului naționalei României cu Islanda din preliminariile Campionatului Mondial 2022.

Mijlocașul Slaviei a ratat meciul cu Maccabi Haifa din Conference League, scor 1-0, după ce a vomitat în vestiar înainte de startul meciului.

Programul naționalei

Joi, 11 noiembrie: ROMÂNIA – Islanda, ora 21:45 – Stadion Steaua (București)

Duminică, 14 noiembrie: Liechtenstein – ROMÂNIA, ora României 19:00 – Stadion Rheinpark (Vaduz)