Valentin Gheorghe Cupa Turciei FCSB Recep Ucar Umraniyespor Stranieri
Cătălin Parfene
Data publicarii: Miercuri 09 Noiembrie 2022, 14:50
Data actualizarii: Miercuri 09 Noiembrie 2022, 14:50

Românul a avut o prestație excelentă la Umraniyespor în 4-0 cu Efeler în Cupă.

Mai degrabă timid în Super Lig la Umraniyespor, acolo unde a fost împrumutat de FCSB la începutul sezonului actual, Valentin Gheorghe a făcut un meci mare astăzi, în Cupa Turciei, în 4-0 cu Efeler 09 FK, echipă din ligile inferioare.

Titularizat de antrenorul Recep Ucar, care l-a folosit în schimb în campionat doar de trei ori din primul minut, Vali Gheorghe a fost integralist și a stabilit în minutul 74 scorul final al întâlnirii care a contat pentru runda a patra a competiției.

Al doilea gol în Turcia pentru Valentin Gheorghe, după cel cu Fenerbahce

”Valentin fie lăudat”, a reacționat pe internet clubul Umraniyespor, completând postarea cu clasica inimă roșie la adresa românului.

În acest sezon de Super Lig, mijlocașul ofensiv are 10 prezențe (3 ca titular) și un gol, marcat într-un surprinzător 3-3 în deplasare cu granzii de la Fenerbahce.