Tatarusanu a sarit DIN TOT corpul, dar n-a putut sa faca nimic! Gol MINUNAT Salah! Vezi aici de ce e acuzat portarul Romaniei

Ciprian Tatarusanu Mohamed Salah Stranieri
Data publicarii: Luni 26 Octombrie 2015, 09:36
Data actualizarii: Luni 26 Octombrie 2015, 09:37

Ciprian Tatarusanu a avut un start perfect de sezon cu Fiorentina, dar isi va dori sa uite rapid meciul cu Roma!

Fiorentina a pierdut cu 2-1 pe teren propriu si a cazut de pe primul loc. Tatarusanu a luat un supergol de la Salah, in minutul 6, apoi Gervinho a dublat avantajul Romei la finalul unui atac plecat de la o faza fixa a Fiorentinei la poarta adversa! La faza celui de-al doilea gol, fanii il cearta pe Tatarusanu pentru ca nu si-a parasit mai devreme linia careului de 6 metri pentru a-l opri pe ivorianul Gervinho.

Magicianul Salah a trait un moment incredibil pe final. In minutul 87, a fost eliminat de arbitrul Orsato dupa ce a luat doua galbene in doar 3 secunde. Centralul a fost nemultumit de reactia fotbalistului la primul avertisment si l-a trimis la vestiare.