Tatarusanu a ramas lider, chiar daca Fiorentina a fost invinsa de Napoli, 1-2! Inter 0-0 Juventus! Coregrafie de exceptie pe Giuseppe Meazza: "Continua sa visezi!"

Fotbal extern
Live Blog

FOTBAL DE 5 STELE

Data publicarii: Duminica 18 Octombrie 2015, 21:28
Data actualizarii: Duminica 18 Octombrie 2015, 21:54

AICI AI TOT CE SE INTAMPLA IN CAMPIONATELE TARI DIN EUROPA!

23:44 18 Oct

Rezultat final: Inter Milano 0-0 Juventus // Fiorentina ramane lider in Seria A in urma acestui rezultat, dar lupta la titlul s-a incins foarte tare. Trei echipe - Fiorentina, AS Roma si Inter - sunt despartite de un singur punct in clasament.

Campioana Juventus a urcat pe un incredibil loc 14 in Serie A.

Etapa viitoare, Fiorentina intalneste pe teren propriu AS Roma.

22:28 18 Oct

Coregrafie de exceptie pe Giuseppe Meazza. "Continua a sognare" (continua sa visezi) a fost mesajul afisat la peluza de suporteri, cu trimitere la faptul ca au trecut deja patru sezoane in care Inter n-a castigat niciun trofeu.

21:27 18 Oct

Inter Milano - Juventus, 21:45

Inter urca pe primul loc cu o victorie in aceasta seara. Campioana Juventus are nevoie disperata de trei puncte - e pe 15 in clasament.

18:09 18 Oct

Rezultat final: Napoli 2-1 Fiorentina // Kalinic a egalat in minutul 73, dar bucuria Fiorentinei a durat putin. Higuain l-a invins pe Tatarusanu doua minute mai tarziu, iar Napoli a bifat astfel a 4-a victorie consecutiva.

Fiorentina ramane lider, dar isi poate pierde primul loc in cazul in care Inter o invinge pe Juventus in aceasta seara.

Inter - Juve incepe la 21:45.

17:16 18 Oct

Min 47 - Napoli deschide scorul prin Insigne, care primeste la limita ofsaidului si il invinge pe Tatarusanu cu un sut din marginea careului, la coltul lung.

16:14 18 Oct

ACUM se joaca Napoli - Fiorentina. Vlad Chiriches e rezerva pentru Napoli, in timp ce Tatarusanu joaca din primul minut la Fiorentina.

09:29 18 Oct

AICI AI REZUMATUL MECIULUI REAL 3-0 LEVANTE. Cristiano Ronaldo a devenit cel mai bun marcator din istoria clubului!

19:48 17 Oct

Zi speciala pentru Cristiano Ronaldo, care a devenit azi cel mai bun marcator din istoria clubului Real Madrid, cu 324 de goluri. Ronaldo a marcat un gol in meciul cu Levante si l-a depasit astfel pe Raul. Alfredo Di Stefano completeaza podiumul, cu 307 goluri marcate pentru Real. Detaii AICI

West Brom 1-0 Sunderland

Pantilimon a comis-o la golul lui Berahino, reactii dure pe Twitter din partea suporterilor. DETALII AICI

18:41 17 Oct

Jese Rodriguez inscrie pentru 3-0, Real obtine o victorie lejera in meciul cu Levante si urca, cel putin pentru o zi, pe primul loc in Spania.

18:37 17 Oct

Raheem Sterling a reusit hattrick-ul, Manchester City o conduce pe Bournemouth cu 4-1.

17:33 17 Oct

GOOOOL Cristiano Ronaldo ('30), Real Madrid conduce cu 2-0 in meciul cu Levante. Marcelo a deschis scorul in minutul 28.

17:32 17 Oct

Min 30 / Manchester City 3-1 Bournemouth / Sterling reuseste prima dubla in tricoul lui City ('7, '29).

17:24 17 Oct

Min 22 / Everton 0-2 Manchester United / Herrera inscrie cu capul din 6 metri; United e pe 2 la acest scor, la trei puncte in spatele liderului City.

17:22 17 Oct

Min 19 / Everton 0-1 Manchester United / Schneiderlin marcheaza primul gol in tricoul lui United.

17:18 17 Oct

Min 15 / Inceput furtunos pe Etihad, City o conduce pe nou-promovata Bournemouth cu 2-0, prin golurile marcate de Sterling '7 si Bony '11.

17:01 17 Oct

Min 25 / Werder 0-1 Bayern Munchen / Thomas Muller a deschis scorul si a ajuns la 9 goluri in acest start de sezon; mari are 3 pana la Lewandowski.

16:56 17 Oct

Probleme in vestiarul Realului?

Situatie tensionata la Real Madrid, acolo unde relatiile dintre Cristiano Ronaldo si Gareth Bale nu par cele mai fericite. Potrivit presei din Spania, cele doua staruri de la Real Madrid s-au ignorat total la antrenamentul de dinaintea ultimului meci.

O camera video care a filmat antrenamentul a surprins un cadru in care cei doi apar unul langa altul. Ce i-a surprins pe ziaristii spaniolii a fost raceala cu care cei doi s-au tratat reciproc, evitandu-se.

16:40 17 Oct

Primul meci al lui Klopp, nicio minune: 0-0 in cel mai tare meci al etapei din Premier League. In ciuda scorului, Tottenham - Liverpool a fost un meci spectaculos, cu un ritm alert si ocazii mari de gol la ambele porti. Origi a trimis in bara in prima repriza, Tottenham a fost echipa cu ocaziile mari in partea a doua a jocului. Kane a ratat o mare sansa de gol cu 10 minute inainte de final. Mignolet a facut adevarate minuni in poarta lui Liverpool.