Olimpiu Morutan Galatasaray iubita olimpiu morutan paula olah Stranieri
Data publicarii: Vineri 05 Noiembrie 2021, 19:37
Data actualizarii: Vineri 05 Noiembrie 2021, 19:53

Olimpiu Moruțan a marcat primul gol al partidei pe care Galatasaray a câștigat-o cu 2-0 în fața celor de la Gaziantep.

Mijlocașul român a primit la marginea careului după o fază de atac a Galatei, iar de acolo l-a învins pe portar cu o super-execuție, deshizând scorul în prelungirile primei reprize.

La finalul meciului, Fatih Terim a avut doar cuvinte de laudă pentru fotbalistul român.

„Moruțan este cel mai tânăr dintre ei. E puțin retras, însă are calități importante. Moruțan este un jucător extrem de talentat, are un picior stâng extrem de bun și inteligență de joc. Va continua să devină mai bun atât mental, cât și tehnic. Dacă va continua să facă asta, viitorul este bun”, a declarat tehnicianul.

Iubita fotbalistului l-a susținut din tribună pe Moruțan

Olimpiu Moruțan are succes atât de plan profesional, cât și pe plan personal. Fotbalistul are o relație cu Paula Olah, o tânără superă de 23 de ani. Chiar dacă distanța reprezintă un obstacol în această perioadă, cei doi încearcă să se vadă cât de des pot, iar la meciul cu Gaziantep aceasta a fost prezentă în tribunele stadionului.