StanCU GOL la debutul in noul sezon. Atacantii convocati de Daum pentru meciul cu Muntenegru isi intra in forma: Stancu si Keseru au inscris, Andone a debutat la Depor

Romania Bogdan Stancu Christoph Daum Echipa Nationala Muntenegru Stranieri
Data publicarii: Luni 22 August 2016, 08:54
Data actualizarii: Luni 22 August 2016, 09:08

Manchester City - Steaua, miercuri, de la 21:45, IN DIRECT la ProTV

La o zi dupa ce Claudiu Keseru a inscris pentru Ludogorets in victoria cu Montana, scor 2-0, Bogdan Stancu a punctat si el in campionatul Turciei. Singurul marcator al Romaniei la UEFA EURO 2016™ a inscris pentru Genclerbirligi in partida castigata in fata celor de la Gaziantepspor, 2-0.

Integralist la formatia din Ankara, Stancu a deschis scorul pentru Gencler in minutul 14 al meciului cu Gaziantep. Muriqi a stabilit scorul final in minutul 87.

Alaturi de Stancu a evoluat si Cosmin Matei, acesta fiind schimbat in minutul 64 chiar cu marcatorul golului doi al gazdelor.

CLICK AICI PENTRU GOLUL VIDEO AL LUI STANCU

Ceilalti atacanti de Christoph Daum pentru meciul cu Muntenegru sunt Keseru, Andone si Rotariu.

Keseru si Rotariu au punctat in acest weekend, in timp ce Andone a apucat doar sa debuteze la Deportivo La Coruna, in victoria 2-1 cu Eibar.