VIDEO Să nu faci ce face Popa! La câte meciuri fără gol în Coreea de Sud a ajuns atacantul român

Daniel Popa Chindia Targoviste Coreea de Sud Daejeon Hana Citizen K League 2 Stranieri
Data publicarii: Marti 14 Iunie 2022, 13:40
Data actualizarii: Marti 14 Iunie 2022, 13:40

Daniel Popa s-a transferat la Daejeon Hana Citizen, echipă din K League 2, de la Chindia Târgoviște.

Transferat la începutul primăverii de la Chindia Târgoviște la Daejeon Hana Citizen, club din divizia secundă din Coreea de Sud, atacantul român Daniel Popa nu a reușit până acum să înscrie vreun gol în K League 2!

Deși folosit de regulă ca titular, fostul vârf al lui Dinamo a ajuns deja la 9 meciuri în campionatul sud-coreean fără să bifeze vreo reușită.

Echipa lui Daniel Popa se luptă pentru promovarea în prima ligă din Coreea de Sud

Și în ultima etapă, 0-1 luni cu Chungnam Asan, Popa a început meciul din primul minut, fiind schimbat însă înainte de pauză.

După 18 meciuri jucate, Daejeon Hana Citizen se află pe poziția a doua în clasament, loc de play-off pentru promovarea în K League 1.