VIDEO Gangnam style! Daniel Popa a comis-o la debutul în fotbalul din Coreea de Sud

Daniel Popa Coreea de Sud Daejeon Hana Citizen K League 2 Seol Ki-Hyeon Stranieri Daniel Popa
Data publicarii: Sambata 26 Martie 2022, 11:17
Data actualizarii: Sambata 26 Martie 2022, 12:35

Noua sa echipă, Daejeon Hana Citizen, a câștigat sâmbătă dimineață la scor, 4-1 cu Gyeongnam în K League 2.

Atacantul Daniel Popa, recent transferat în K League 2, eșalonul secund al fotbalului din Coreea de Sud, a debutat sâmbătă dimineața la Daejeon Hana Citizen, noua sa echipă.

Fostul vârf al lui Dinamo sau al Chindiei Târgoviște a intrat în minutul 74 al întâlnirii de pe teren propriu cu Gyeongnam FC, echipă antrenată de Seol Ki-Hyeon, fostul star al naționalei sud-coreene.

• Daniel Popa

Daejeon s-a impus clar, cu 4-1, însă Popa a ratat un penalty în prelungirile meciului, în minutul 90+4, după o fază la care portarul oaspeților a fost eliminat.