VIDEO Ronaldo Deaconu, din nou decisiv pentru echipa sa! A marcat o dublă la doar câteva minute după ce a intrat pe teren

Ronaldo Deaconu korona kielce Polonia Stranieri Ronaldo Deaconu, jucător la Korona/sursa foto: Imago
Data publicarii: Vineri 27 Octombrie 2023, 21:14
Data actualizarii: Vineri 27 Octombrie 2023, 21:32

Ronaldo Deaconu a bifat o nouă evoluție spectaculoasă în campionatul Poloniei.

Korona și Puszcza s-au întâlnit în etapa a 13-a în competiția internă, gazdele impunându-se cu scorul de 5-3.

La pauză, Korona avea un avantaj de trei goluri, însă imediat după pauză, oaspeții s-au apropiat la doar un gol distanță.

• Ronaldo Deaconu, jucător la Korona/sursa foto: Imago

Ronaldo Deaconu, decisiv pentru Korona

Introdus pe teren în minutul 69, mijlocașul de 26 de ani a reușit dubla, în minutele 88 și 92, aducănd trei puncte importante pentru echipa sa.

• 4 goluri a marcat Ronaldo Deaconu în acest sezon, pentru Korona

• 518 minute a evoluat românul în acest sezon

În urma acestui rezultat, Korona a urcat pe locul nouă în clasament, cu 14 puncte, depărtându-se la patru puncte de zona retrogradării.