Romanii de nationala fac din nou spectacol la Ludogorets! Grigore si Keseru au inscris in victoria 6-0 a bulgarilor! VIDEO

Data publicarii: Sambata 16 Martie 2019, 18:23
Data actualizarii: Sambata 16 Martie 2019, 18:43

Claudiu Keseru si Dragos Grigore au inscris din nou pentru Ludogorets!

Echipa bulgara a invins cu 6-0 Septemvri Sofia in campionatul intern, iar romanii au inscris golurile din minutele 24 si 64.

Dragos Grigore a reusit sa marchze din penalty, in minutul 24, dupa un fault in careu al oaspetilor, si a dus scorul la 3-0.

Claudiu Keseru a intrat pe teren in minutul 27 si a reusit sa inscrie golul final, de 6-0, in minutul 64. Acesta a fost omul potrivit la locul potrivit, dupa ce un coechipier a sutat direct in portarul advers. Mingea a ricosat si a fost interceptata imediat de roman, care a trimis-o in poarta.

Dragos Grigore, Claudiu Keseru, Adrian Popa si Cosmin Moti, toti legitimati la Ludogorets, fac parte din lotul Romaniei pentru meciurile cu Suedia si Insulele Feroe din preliminariile EURO 2020.