Nicolae Stanciu Slavia Praga Stranieri Revenire EXCELENTA pentru Stanciu! Romanul a oferit o pasa de gol in primul meci dupa pandemie
Data publicarii: Miercuri 27 Mai 2020, 00:17
Data actualizarii: Miercuri 27 Mai 2020, 00:19

Nicolae Stanciu a revenit pe teren dupa pauza provocata de pandemia de coronavirus.

Slavia Praga a revenit dupa pauza cu victorie in fata celor de la Mlada Boleslav, scor final 1-0.

Nicolae Stanciu a fost integralist si a contribuit decisiv la singurul gol inscris de echipa sa. Romanul a fost unul dintre cei mai implicati jucatori de pe teren, iar in minutul 22 i-a pasat decisiv lui Petr Sevcik, care a trimis mingea in poarta cu o lovitura de cap.

Slavia Praga este liderul campionatului din Cehia, cu 61 de puncte, urmata de Plzen, care are 50 de puncte.