VIDEO Revenire de senzație pentru Ianis Hagi! Românul și-a făcut simțită apariția pe teren după doar două minute

Ianis Hagi Glasgow Rangers Stranieri
Data publicarii: Miercuri 22 Septembrie 2021, 23:26
Data actualizarii: Miercuri 22 Septembrie 2021, 23:53

Ianis Hagi a revenit la Rangers după ce a fost infectat cu COVID-19.

Ianis Hagi a fost depistat cu COVID-19 înaintea ultimului meciului pe care naționala României avea să-l dispute cu Macedonia de Nord, 0-0. Astfel, Steven Gerrard nu s-a putut baza pe mijlocașul său în meciurile cu St. Johnstone, 1-2, Lyon, 0-2, și Motherwell, 1-1.

În duelul cu Livingston, din sferturile Cupei Ligii Scoției, Ianis Hagi a fost introdus la pauză de antrenorul său, iar jucătorul și-a făcut simțită apariția pe teren. În doar trei minute l-a servit ideal pe Roofe, care a deschis scorul.

În cele 65 de meciuri disputate pentru Rangers, Hagi Jr. a marcat 13 goluri și a oferit 19 pase decisive, iar cota românului este de 6.5 milioane de euro, potrivit transfermarkt.